Akce 

Výstava - 130 let nymburského muzea
Název akce:
Výstava - 130 let nymburského muzea
Datum konání:
23.04.2015 - 25.10.2015 09.00 h - 17.00 h
Místo:
Vlastivědné muzeum Nymburk

Popis

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu 130 let nymburského muzea.

Vlastivědné muzeum v Nymburce připravilo výstavu, kterou připomíná, že je jedním z nejstarších ve Středočeském kraji. Stanovy „Spolku muzea královského města Nymburka“ schválilo místodržitelství v Praze 29. září 1885. Toto schválení považujeme za vznik nymburského muzea.

Výstava mapuje putování muzea po všech jeho sídlech v Nymburce. Zmiňuje významné osobnosti, které se podílely na jeho činnosti. V čele nymburského muzejního spolku býval během prvního půlstoletí vždy starosta města, ale samotný chod muzea ležel spíše na osobě jednatele.
Mezi všemi vynikali především učitel Václav Jedlička a Ing. Dr. tech. h. c. Emil Zimmler.

Návštěvníci mohou na výstavě shlédnout velké množství mimořádně vystavených exponátů (např. dvě zátiší od Josef Kramolína, mobiliář mlýna Bašta s mánesovskými obrazy nebo cechovní nymburské památky). Většinou jsou uloženy v depozitářích a veřejnosti se představují po mnoha letech a některé snad poprvé. Dokládají velké bohatství nymburských muzejních sbírek.

Výstava 130 let nymburského muzea je otevřena až do 25. října 2015, a to denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin v hlavním sídle nymburského muzea, Tyršova 174, Nymburk.

Fotogalerie zde...

 

130 let nymburského muzea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Webdesign by