Sbírky a expozice muzea Nymburk

 

 

STÁLÉ EXPOZICE VLASTIVĚDNÉHO MUZEA NYMBURK

VM Nymburk, Expozice Bohumila Hrabala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jaře 1999 muzeum představilo veřejnosti stálou expozici věnovanou světově proslulému spisovateli Bohumilu Hrabalovi. Expozice byla u příležitosti 100. výročí narození Bohumila Hrabala revitalizována.

 

 

Vlastivědné muzeum Nymburk představuje veřejnosti stálou expozici věnovanou světoznámému spisovateli Bohumilu Hrabalovi. Snaží se ukázat význam vlivu Nymburka a okolí na jeho osudy a literární tvorbu. Návštěvníci se seznámí především se spisovatelovým soukromím, vstoupí do pracovny v chatě v Kersku i do jeho života prostřednictvím množství fotografií a dokumentů. V imitaci české hospody s původním vybavením shlédne krátký videodokument o B. Hrabalovi.

 

 VM Nymburk, bývalá židovská synagoga - expozice - Alfons Mucha -  Poddání Nymburka L.P. 1421 Bohu a pražanům 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Muzeum dále nabízí dvě stálé expozice v nově rekonstruovaném objektu bývalé židovské synagogy. Jedná se o nově pojatou železniční výstavu a zcela novou expozici „Nymburk v proměnách věků“. Návštěvníkovi se nabízí možnost seznámení s dlouhým historickým vývojem nymburské lokality prostřednictvím bohatých archeologických nálezů a mnoha památek hmotné kultury od nejstarších dob až po počátek 20. století. Dominantou výstavní síně je bezpochyby obraz úctyhodných rozměrů od Alfonse Muchy (z roku 1935) s husitským námětem „Poddání města Nymburka L.P.1421 Bohu a pražanům“.

 

PRŮVODCE STÁLOU EXPOZICÍ  NYMBURK V PROMĚNÁCH VĚKŮ

 

 

Webdesign by