ŽABÍ KVÁKÁNÍ HRABANOV

Žabí koncert naživo, hlasové ukázky dalších druhů, ukázky živých zástupců.

ŽABÍ KVÁKÁNÍ HRABANOV

Místo konání:

Lysá nad Labem, 26. dubna 2019, od 18:00

Hrabanovská černava

Sraz: u informační tabule u cesty od Velasu (jihozápadní okraj lokality)

Žabí koncert naživo, hlasové ukázky dalších druhů, ukázky živých zástupců.

Průvodce: RNDr. Martin Šandera, Ph.D. (Polabské muzeum, HERPETA), mobil 731 060 253

V případě silného vytrvalého deště se akce ruší, mírný déšť nevadí. Možno připojit se i v průběhu večera. Předpokládaný konec do 21:00. Vstup zdarma.

Koncertovat (kvákat) by měli skokan skřehotavý, obojživelník roku 2019, kuňka ohnivá a možná i rosnička zelená, případně blatnice skvrnitá. Na lokalitě je jedinečná šance pozorovat krásného a v ČR vzácného živočicha, kterým je pijavka lékařská.

Terénní exkurze „Žabí kvákání Hrabanov“ je součástí oslav Dne Země 2019 v Lysé nad Labem, na jejichž pořádání se podílejí Město Lysá nad Labem, Polabské muzeum, BELECO z.s. a HERPETA. Letos je akce také součástí Mezinárodního dne ochrany žab.

Žabí kvákání je Muzejním večerem v Polabském muzeu – Muzeu Bedřicha Hrozného a navazuje na předchozí ročníky.