Papírové modely lepené nejen v Nymburce

Výstava Vás provede světem lepení papírových modelů. Je koncipována tak, aby všem ukázala, že se jedná především o činnost, se kterou se dá začít v každém věku, která baví nejen děti, ale i muže a ženy v každém věku. Proto zde jsou k vidění, jak výtvory elitních modelářů, tak začínajících dětí a dospělých.

Vlastivědné muzeum Nymburk

Akce od 2.10. do 6.1.2019

PAPÍROVÉ MODELY LEPENÉ NEJEN V NYMBURCE

Výstava Vás provede světem lepení papírových modelů.

Proto zde jsou k vidění, jak výtvory elitních modelářů, tak začínajících dětí a dospělých. Obsaženy jsou jak čistostavby z předtisků, tak vlastní tvorba modelářů, kteří využívají další materiály, jako jsou tmely, airbrush a další.

Díky tomu, že z papíru lze ztvárnit téměř cokoli, uvidíte zde od diorámat v měřítku 1:300, přes architekturu, stavební stroje, různou techniku až po vozy F1 v měřítku 1:6.

A protože výstavu pořádáme v muzeu v Nymburce, a my bychom chtěli, abyste se i bavili, rádi vám představíme pomalu vznikající model PAPÍROVÝ NYMBURK.

Jedná se o realizaci myšlenky pana Tesaře, kdy pomalu ve spolupráci s Michalem Rozínkem začínají vznikat papírové modýlky nymburských staveb v měřítku 1:300, které by do budoucna měly společně dát vzniknout kompletnímu diorámatu našeho města.

Pozorní návštěvníci mohou několik již hotových modýlků najít různě schovaných nejen ve vitrínkách zde v muzeu. Když se při odchodu z muzea pochlubíte paní u prodeje vstupenek, kolik a jakých nymburských stavbiček jste nalezli, budete odměněni.

Ke stávající výstavě nabízíme doprovodný program pro děti z prvního stupně. Program připravil Jindřich Tesař, který několik let vede modelářský kroužek při základní škole R.A.F. v Nymburce.

Při hodinovém programu nabízíme prohlídku výstavy – povídání o modelech, seznámení s historií práce s papírem, ukázku a tvorbu origami.

Při dvouhodinovém programu si děti budou moci navíc vyzkoušet lepení jednoduchých modelů.

Pro veřejnost nabízíme rovněž doprovodný program, termín bude určen po přihlášení dostatečného počtu zájemců. Přihlásit se můžete na pokladně muzea nebo na jana.kavanova@polabskemuzeum.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu.