První republika - 100 let samostatného státu

Polabské muzeum, p.o., Na Dláždění 68, Poděbrady

Akce od 29.6. 2018 do 15.3.2019

Polabské muzeum Poděbrady zve na výstavu pod názvem „První republika – 100 let samostatného státu“. Výstava návštěvníky seznámí s okolnostmi vzniku samostatného československého státu v roce 1918 a životem v období první republiky do roku 1938. Své významné místo bude mít ve výstavě první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk i jeho nástupce Edvard Beneš. Prezentována bude široká kolekce sbírkový předmětů ze sbírek Polabského muzea, a to předměty vážící se k I. světové válce, legionářům, sokolům, ale též dobové oblečení, předměty tehdejšího každodenního užívání či zrestaurovaný nábytek z období první republiky.

Výstava je ke zhlédnutí od 29. června 2018 do 15. března 2019, a to denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin v Polabském muzeu Poděbrady, Palackého 68.