SYMPOSIUM k výročí 100 let české staroorientalistiky a 140 let od narození Bedřicha Hrozného

SYMPOSIUM k výročí 100 let české staroorientalistiky a 140 let od narození Bedřicha Hrozného

Datum konání: sobota 4.května 2019

Místo konání: Muzeum Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem

Polabské muzeum a Město Lysá nad Labem Vás srdečně zvou na oslavy sta let české staroorientalistiky a 140. výročí narození Bedřicha Hrozného, které se budou konat v sobotu 4. května 2019 v Muzeu Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem.

V rámci přednáškového cyklu budou představeny nejen život a dílo našeho předního orientalisty Bedřicha Hrozného, ale i dalších postav spojených s Polabím, mezi jinými Justina V. Práška, význačných absolventů kolínského gymnázia i dalších orientalistů.

V rámci akce budou představeny nejnovější publikace v oboru orientalistiky u nás.

PROGRAM

Úvodní slovo                                                             PhDr. Jan Vinduška

140.výročí narození Bedřicha Hrozného               Ondřej Rašín

100 let české staroorientalistiky                             Mgr. Šárka Velhartická, Ph.D.

Bedřich Hrozný a jeho výkopy na Kültepe           PhDr. Jana Součková, DrSc.

Archeologické expedice Bedřicha Hrozného do Sýrie     Prof. PhDr. Petr Charvát, DrSc.

Význační studenti kolínského gymnázia               PaedDr. Ivo Zachař,  ředitel gymnázia v Kolíně n.L.

Alois Musil, Bedřich Hrozný a budování československé orientalistiky     Pavel Žďárský

Následovníci a žáci Bedřicha Hrozného

Současné výkopy v biblických zemích                    Doc. Filip Čapek, Ph.D.