ŽABÍ KVÁKÁNÍ HLADOMĚŘ

Žabí koncert naživo, hlasové ukázky dalších druhů, ukázky živých zástupců, žáby bez stehýnek, nepůvodní ryby, šance pro želvu bahenní.

ŽABÍ KVÁKÁNÍ HLADOMĚŘ

Místo konání: Stará Lysá, 24. dubna 2019, od 18:00

Mokřad a tůně Hladoměř

Sraz: u informační tabule ze strany od fotbalového hřiště

Stará Lysá, 24. dubna 2019, od 18:00

Mokřad a tůně Hladoměř

Sraz: u informační tabule ze strany od fotbalového hřiště

Průvodce: RNDr. Martin Šandera, Ph.D. (Polabské muzeum, HERPETA), mobil 731 060 253

V případě silného vytrvalého deště se akce ruší, mírný déšť nevadí. Možno připojit se i v průběhu večera. Předpokládaný konec do 21:00. Vstup zdarma.

Na lokalitě žije početná populace skokana skřehotavého, obojživelníka roku 2019, takže je téměř jistota, že samci budou kvákat. Dále zde např. žijí nepůvodní ryby koljuška tříostná a střevlička východní. Díky střevličkám až 80 procent generace pulců skokana skřehotavého má postižené zadní končetiny a metamorfované žabky jsou tak bez „stehýnek“.

Terénní exkurze „Žabí kvákání Hladoměř“ je součástí oslav Dne Země 2019 v Lysé nad Labem, na jejichž pořádání se podílejí Město Lysá nad Labem, Polabské muzeum, BELECO z.s. a HERPETA. Letos je akce také součástí Mezinárodního dne ochrany žab.

Žabí kvákání je Muzejním večerem v Polabském muzeu – Muzeu Bedřicha Hrozného a navazuje na předchozí ročníky.