Navigace

Rozšíření areálu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem

Rozšíření areálu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem

Pět nových objektů lidové architektury vyroste ještě letos v areálu Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem. Předání staveniště a slavnostní zahájení projektu s názvem „Rozšíření areálu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem“, registrační čílso projektu:CZ.1.15/2.2.00/98.02010, se uskutečnilo ve středu 8. dubna 2015 za účasti hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery, středočeského radního pro oblast kultury Zdeňka Štefka a dalších významných hostů.

Cílem projektu „Rozšíření areálu Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem“, je výstavba celkem 5 objektů lidové architektury, a to jak transfery (památkově chráněná chalupa z Oskořínka, roubená stodola ze Sovenic), tak i výstavba kopií buď typického objektu – pilířová stodola nebo objektu zaniklého – kopie kapličky z přerovské návsi nebo objekt funkční kovárny.

Současně je naplánována výstavba drobných staveb, které by měly doplnit celkový ráz (jedná se o kůlny, chlívky, včelín, sušárnu ovoce, hnojiště) a terénní úpravy včetně úprav cest v rámci areálu. Je počítáno i s výměnou dožilého výstavního mobiliáře ve stávajících objektech skanzenu včetně úpravy systému osvětlení za úspornější systém – nasvícení pomocí LED svítidel a automatického rozsvěcení při vstupu do objektů. Pro lepší orientaci návštěvníků skanzenu bude vybudován i nový orientační systém v celém areálu včetně popisů a informací o jednotlivých objektech. Návštěvníkům bude k dispozici nový informační panel s mapou areálu skanzenu s audio původcem v jazykových mutacích. Součástí bude i mobilní aplikace. Bude zaveden nový vstupenkový systém.

Realizace projektu by měla stát přibližně deset milionů korun. Z toho 85 procent by měl činit příspěvek z Regionálního operačního programu Střední Čechy, zbytek zaplatí Středočeský kraj. Stavební práce by měly být ukončeny do 30. září 2015. Zakázku na výstavbu získala ve výběrovém řízení firma Michal Svoboda, Poděbrady.

Fotogalerie


Kontaktní formulář

Máte-li zájem o aktuální informace, stačí vyplnit kontaktní formulář níže.Recaptcha *