Polabské muzeum vydalo publikaci autorky PhDr. Jany Hrabětové: Poděbrady

Polabské muzeum vydalo publikaci autorky PhDr. Jany Hrabětové: Poděbrady – Průvodce po přírodních a historických zajímavostech města a okolí.

Jedná se o stručného a praktického průvodce po přírodních a historických zajímavostech města a nejbližšího okolí, po muzeích a místech, vztahujících se k významným osobnostem. Je určen nejen turistům, náhodným návštěvníkům či pacientům zdejších lázní, ale především místním obyvatelům, kteří se zajímají o místo, v němž žijí. Oproti předchozímu vydání průvodce z roku 1999 zde sice chybí přehledné dějiny města, za to je tu uveden aktuální oficiální seznam nemovitých kulturních památek. Celá třetina knížky je věnována stručným životopisům 22 osobností se vztahem k Poděbradům, které svým významem překročily jejich rámec.
Průvodce je rozdělen do sedmi kapitol – sedmi procházek po jednotlivých historicky vzniklých čtvrtích. Pro přehlednost je tu každá vycházka barevně odlišena a čísla u popisovaných objektů odpovídají barevným číslům v orientačním plánku na začátku průvodce. Ke každému popisovanému objektu je připojena i barevná fotografie. Celkem je tu uvedeno na 120 hesel.

Tuto publikaci v pěkné grafické úpravě je možno zakoupit v pokladně Polabského muzea Poděbrady a v Památníku krále Jiřího z Poděbrad na poděbradském zámku .

Cena je 76,- Kč.


    Kontaktní formulář

    Máte-li zájem o aktuální informace, stačí vyplnit kontaktní formulář níže.    Recaptcha *