Plánovaná rekontrukce Vlastivědného muzea v Nymburce, otevřeno pouze do 30.6.2019

V pondělí 18. února 2019 zastupitelstvo středočeského kraje schválilo finance na rekonstrukci Vlastivědného muzea v Nymburce ve výši necelých 50 milionů korun.  V tuto chvíli čekáme na vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele, poté se muzeum uzavře na dobu přibližně 2 let.

Proto srdečně zveme nejen obyvatele Nymburka k návštěvě muzea, ještě před rekonstrukcí. V této chvíli nabízíme expozici Bohumila Hrabala a výstavu Z dějin železnice v Nymburce. V budově bývalé synagogy, kterou jsme již začali vyklízet v loňském roce, je k vidění expozice Nymburk v proměnách věků mapující historii města od prvních archeologických objevů do 20. století s unikátním obrazem Alfonse Muchy.

Předpokládané uzavření všech muzejních budov je naplánováno na 30. června 2019.