PRAVIDLA A DOPORUČENÍ PRO VSTUP

Galerie a muzea jsou otevřeny.

Návštěvnická kapacita je však omezena buď tak, že na 1 osobu musí připadat alespoň 10m² vnitřní plochy, nebo tak, že v jednu chvíli smí být galerii či muzeu přítomno 75% z celkové návštěvnické kapacity . Pokud je to možné raději do galerie či muzea před návštěvou zavolejte, zda není jejich kapacita naplněna.

Návštěvníci mezi sebou musí dodržovat rozestup alespoň 1,5 metry, nejde-li o členy jedné domácnosti.

Skupinové prohlídky jsou možné. Smí se jich účastnit nejvíce 20 osob. Účastníci skupinové prohlídky musí prokázat splnění jedné z následujících  podmínek:

• doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin,
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Ve vnitřních prostorech muzeí a galerií je nutné mít nasazený respirátor.