OKA MŽIK

Divadelní festival očima Adély Fialové. Výstava vznikla ve spolupráci s Polabským muzeem a Divadelním spolkem Jiří...

OKA MŽIK
Divadelní festival očima Adély Fialové

Vernisáž 29. 1. 2023 ve 14:00 v Polabském muzeu Poděbrady

Otevření výstavy od 31.1. do 2.4.2023

Divadlo a divadelní fotografie k sobě dnes již neodmyslitelně patří. Avšak obě umění si jsou v mnoha ohledech i velmi vzdálená. Jak je tedy možné, že se navzájem tolik doplňují? Co je to okamžik ve fotografii a okamžik na divadle?

Divadlo je nezachytitelný časově omezený úsek, je teď a tady a nikdy se nebude opakovat. Fotografie naopak zachytává jeden moment navždy. Ale jen jeden jediný a vytrhuje ho z kontextu. A co je tedy spojuje? Obě umění umí vyprávět příběhy a předávají je svým divákům pomocí vizuálního vjemu.
A tady vznikla myšlenka výstavy s názvem OKA MŽIK, která spojuje na unikátních fotografiích svět divadla a fotografie a vypráví příběh jednoho poděbradského divadelního festivalu.

autorka fotografií: Adéla Fialová
grafika: Jolana Daňková
texty: Kateřina Vaněčková

Výstava vznikla ve spolupráci s Polabským muzeem a Divadelním spolkem Jiří a zachycuje aktéry 50. a 51. ročníku Festivalu mladého amatérského divadla (FEMAD).