"Dřív než na ně zapomenu"

Autorská výstava obrazů Jiřího Masáka.

„Dřív než na ně zapomenu“ – výstava Jiřího Masáka

Polabské muzeum Poděbrady

Termín od 1. 7. do  29. 8. 2021

Dřív než na ně zapomenu, toť výstava ,,,,,, Jiřího Masáka. Brusič olovnatého křišťálu v poděbradských sklárnách, ve kterých pracuje více než dvě desetiletí. V Poděbradech se vyučil své profesi na tamní sklářské škole a jeho práce se mu stala koníčkem, tak jako malování obrazů. Malovat začal již v dětství, ale malbu na plátno objevil teprve asi před sedmi lety. Jeho plátna znázorňují určitou symboliku a některá abstrakci. Má rád na svých plátnech pastelové odstíny barev a na pozadí upřednostňuje černou barvu.

Jako malířský samouk, má od roku ,,, 2016,,, kdy začal vystavovat již devátou autorskou prodejní výstavu. V roce 2016 byl také uveden do Stručného obrazového slovníku výtvarníků, fotografů, sochařů etc. regionu Nymburk , Poděbrady, Lysá nad Labem, Sadská a další obce.