Jizbický písák - exkurze nejen za obojživelníky

Obnovující se přírodní poklad, hlasové ukázky žab, ukázka živých obojživelníků…

Jizbický písák – exkurze nejen za obojživelníky

Místo konání: Jizbice, 27. dubna 2019, od 17:00

bývalá pískovna severně od obce

Sraz: u cesty u pískovny 50.2625206N, 14.9899664E

Obnovující se přírodní poklad, hlasové ukázky žab, ukázka živých obojživelníků…

prezentace prospěšných opatření, ukázky obojživelníků a případně dalších živočichů, ukázka odchytu drobných savců, procházka ke smolným borovicím, baterky s sebou (kdo vydrží až do tmy).

Průvodce: RNDr. Martin Šandera, Ph.D. (HERPETA, Polabské muzeum), mobil 731 060 253

V případě silného vytrvalého deště se akce ruší, mírný déšť nevadí. Možno připojit se i v průběhu večera. Předpokládaný konec do 22:00. Vstup zdarma.

Pořádáno ve spolupráci s obcí Jizbice (www.jizbice.cz), exkurze je součástí Mezinárodního dne ochrany žab a muzejním večerem Polabského muzea.