Krásné obrázky z Hrozného života

Muzeum Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem

4.6.2022 od 19 hodin

KOMEDIE Z KLÍNOPISNÉ TABULKY v rámci Muzejní noci v Lysé nad Labem

„Jevištní“ Bedřich Hrozný se 4. června 2022 „vrací domů“ do svého muzea v Lysé nad Labem. Divadelní spolek Náplavka totiž přímo na nádvoří Muzea Bedřicha Hrozného od 19:00 hodin rozehraje obrázky ze života světového orientalisty v původní divadelní inscenaci s živou kapelou. Autorské představení Krásné obrázky z Hrozného života už během šesti repríz vidělo více než 700 diváků. Nyní soubor ve spolupráci s Polabským muzeem zve k originální inscenaci přímo u expozice známé vědecké osobnosti.

Krásné obrázky z Hrozného života mají i svou televizní podobu jako třídílná minisérie doku-komedií. Divadelní vyprávění se ale od příběhu „pro kameru“ v mnohém liší. Nečekejte historickou přednášku! Jevištní Krásné obrázky z Hrozného života jsou klasickou variací divácky oblíbeného souboru. Divadelníci hledají humor a nadsázku v běžných životních situacích, hrají komické lidské charaktery, které se během staletí nemění. Jeden zdánlivě obyčejný lidský a vědecký příběh inscenují pro současné publikum s důrazem na pohyb, rytmus a v doprovodu živě hrající kapely.

„Bedřich“ a jeho tabulky ožívají ve scénáři Huga Charváta, výtvarném pojetí Hany a Mikuláše Kavanových, hudební aranži Víta Andršta a režii Jana Burdy. Na jevištní pohyb dohlédla Vendula Burger (Budilova divadelní škola).

Účinkují: Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Petra Tesařová, Jan Rieger, Jan Carva, Hugo Charvát a Jan Burda.

Na violoncello hraje Jiří Krupička, příčnou flétnu Lada Zumrová, klavír Jana Erbenová a další dechové nástroje Vít Andršt. Na vše si posvítí Jakub Smutný za pultem techniky a Věra Greifová jako produkční.

Upozornění pro p. t. publikum: Během představní je povoleno jíst chléb a pít vodu!

Informace o Divadelním spolku Náplavka najdete na webu divadlo-lysa.cz