Listopad 1989 na Poděbradsku

Výstava k připomínce třicátého výročí této významné události. Mnohé vystavené materiály budou prezentovány veřejnosti většinu vůbec poprvé.

Polabské muzeum Poděbrady

Akce od 12.11. do 30.12.2019

Listopad 1989 na Poděbradsku

Před třiceti lety se i pracovníci muzea v listopadu 1989 zapojili do probíhajících akcí v našem městě a také se snažili jejich průběh  zdokumentovat a shromáždit co nejvíce hlavně písemných materiálů. Vše bylo následně uloženo v muzejním archivu.. U příležitosti letošního výročí pořádá Polabské muzeum  v prostorách bývalého špitálu výstavu Listopad 1989 na Poděbradsku, kde budou právě tyto materiály prezentovány. Jedná se o četné fotografie z Poděbrad i Nymburka, především z generální stávky, která proběhla 27. listopadu. A dále písemné dokumenty z činnosti OF v Poděbradech, letáky, zpravodaje apod. Výstava připomene průběh sametové revoluce na Poděbradsku  těm, kteří vše tenkrát sami prožili a zároveň chce seznámit s těmito událostmi i generaci, pro kterou je listopad 1989 už dávnou historií.