Mimořádné otevření chaty Bohumila Hrabala v Kersku

Na sobotu 5.2. 2022 připravilo Polabské muzeum, p.o. mimořádné otevření chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chata bude pro zájemce zpřístupněna mezi 10-16 hodinou.

Mimořádné otevření chaty Bohumila Hrabala v Kersku
Sobota 5.2.2022 (od 10-16hod)
Adresa: Kersko 0274
S ohledem na omezené vnitřní prostory chaty bude umožněn vstup pouze po malých skupinkách, a to za striktního dodržování platných hygienických opatření. Otevření chaty má dva důvody – první, připomínka 25. výročí skonu spisovatele Bohumila Hrabala, což připadá na 3.2. Druhým důvodem je ukázat veřejnosti nově získaný majetek  – chatu, kterou bychom chtěli přeměnit na muzeum domu – house museum, místo, které je spojeno s významnou osobností, místo které měl Bohumil Hrabal rád, kde žil a tvořil.
Chatu v závěru roku 2021, po zhruba 5 měsíčních jednáních, koupil Středočeský kraj. Provozovatelem s právem hospodaření bude Polabské muzeem, p.o., které již téměř 25 let spravuje odkaz Bohumila Hrabala.