ROBERT VANO - Výběr z díla

Zveme Vás na výstavu fotografií světoznámého fotografa...

Polabské muzeum, p. o.

Vás zve na výstavu světoznámého fotografa

Robert Vano – Výběr z díla

Otevřeno od 6. 5. do 31. 8. 2022 denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 5. května 2022 od 18:30 hodin v Polabském muzeu Poděbrady, Na Dláždění 68.

Otevřeno od 6. 5. do 31. 8. 2022 denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin

Výstava představuje téměř stovku fotografií z celoživotní tvorby světoznámého fotografa Roberta Vana. Jeho objektiv zachycoval ženy a muže nejen ze světa módy, ale i různá místa, o čemž se můžete přesvědčit na této retrospektivní výstavě.

Robert Vano se narodil roku 1948 v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. V roce 1967, krátce po maturitě emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy (Horst, Glaviano, Castel, Fallai), později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan).
Po roce 1989 se vrátil do Československa a zakotvil v Praze. V letech 1996–2004 pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE, odsud se přesunul na pozici art director v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval např. v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze. V roce 2010 získává Evropskou cenu Trebia za tvůrčí činnost.

V průběhu uplynulých let uspořádal více jak 50 samostatných výstav. Je autorem několika knih, nejen s fotografickou tématikou.