Úhel pohledu

Všechno zlé je k něčemu dobré. To je jedno české rčení. Co někomu zní jako holé neštěstí, je pro někoho jiného milou zprávou. Záleží, jak se na danou věc díváme. Na všechno na světě lze totiž nahlížet z různého úhlu pohledu.

Pokud jsme ochotni vystoupit ze své bubliny a vyzkoušet si věci očima někoho jiného, otevře nám to nové cesty, které předtím zacláněla naše přirozená potřeba zabývat se pouze sami sebou.

Svět ale skýtá mnohem více, než se na první pohled zdá. Někdy je potřeba poodstoupit, zamyslet se, zastavit. A to může být v našem každodenním uspěchaném životě těžkým úkolem. Když se nám to však podaří, začneme si všímat mnohých drobností, které by běžnému pozorovateli unikly.

Spoustou detailů a nepatrností se zabývali i studenti Střední školy designu Lysá nad Labem na své výstavě. K vidění nabídnou originálně pojaté fotografie a malby s různými tématy, jako jsou kontrast nebo světlo a stín.

Doufáme, že výstava Úhel pohledu pro vás bude nevšedním a zajímavým přínosem inspirace i místem, kde budete moci popustit uzdu své fantazie a nechat své myšlenky proudit neprobádanými světy.