Výzva - Hrabalova chata

Polabské muzeum se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při zařizování objektu chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Část původního vybavení Hrabalovy chaty máme k dispozici, ale  do dnešních dnů se bohužel nedochovaly některé prvky původního vybavení. A ty bychom, alespoň tvarově podobné, rádi získali touto cestou. V následujícím seznamu jsou uvedeny předměty, které nám pomohou naplnit náš záměr při tvorbě muzea domu – chaty Bohumila Hrabala. Cílem je vytvoření interiéru chaty tak, jak vypadala v době, kdy chatu používal Bohumil Hrabal, a to v období přelomu 80. a 90. let 20. století. Jedná se nám o předměty, které budou vypadat stejně či alespoň podobné těm předmětům, které tvořily původní vybavení chaty. Aktuálně se zaměřujeme na nábytek. Jestliže něco podobného máte doma a chtěli byste nám to nabídnou, budeme rádi, ozvěte se: info@polabskemuzeum.cz.

Seznam budeme postupně aktualizovat

POLOŽKA PŘEDMĚT POPIS ROZMĚR
VOE 38

 

skříň s tvarovanými křídly dřevěná skříň, dveře tvarovaná křídla 120 x 200 x 60 mm
 
VOE 39

 

komoda s posuvnými dvířky bílá skříňka na nádobí, bílý rám s posuvnými dveřmi v horní části, jedna dvířka s tmavým dýhováním, spodní část má dvířka taktéž s hnědým dýhováním a stěny bílé 160 x180 x 60 cm
 
  Tapeta na stropech v celém 1 patře. Zdokumentováno pouze na černobílé fotce a na dvou drobných fragmentech, ze kterých lze alespoň trochu určit barevnost. Zřejmě se jednalo o nějaký balící papír buď se jednalo o jednotlivé archy či role.

seznam věcí Hrabalova chata 1

Středočeský kraj a Polabské muzeum se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při zařizování expozice chaty Bohumila Hrabala v Kersku.

Děkujeme!


    Kontaktní formulář

    Máte-li zájem o aktuální informace, stačí vyplnit kontaktní formulář níže.    Recaptcha *