Iliada - Divadlo Bez zábradlí

Divadlo pod širým nebem

Datum konání: 30.6.2022

Od  20.00hod

V hlavní roli Karel Heřmánek ml.

Vstupenky možné zakoupit v předprodeji na pokladnách Polabského muzea,p.o. (Polabské muzeum Poděbrady, Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem, Muzeum Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem) nebo v den konání akce.

Pořadatel: Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem
Místo konání: Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

Přerov nad Labem, 289 16, Zobrazit na mapě

Datum konání: 30.6.2022 od 20:00
Vstupné: 300 Kč
Charakter akce: Středočeské kulturní léto
Předprodej vstupenek: On-line předprodej vstupenek zde
Anotace: Moderní divadelní adaptace největšího eposu všech dob. Příběh o válce, cti, hněvu a smíření.
Nejvýznamnější epos naší civilizace v moderním pojetí

Na opuštěné jeviště přichází tajuplná postava básníka. Příběh, který nám bude vyprávět, je starý celá tisíciletí. Dříve ho vyprávěl v Sumeru, v Egyptě, v Galii. Je to příběh z dob, kdy světu vládli staří bohové a po zemi se procházeli hrdinové, jakými byli Achileus, Hektór nebo Agamemnón – příběh o Trójské válce. Básník jej zná až příliš dobře – byl jeho svědkem pokaždé, když se v lidských dějinách znovu a znovu opakoval.
Moderní adaptace jednoho z nejstarších eposů naší civilizace. Mimořádné představení, které rafinovaně propojuje prvky původního homérského projevu s moderním jazykem, humornou polohu plnou životního nadhledu s pasážemi vyjadřujícími prožitky, které nás jako jednotlivce přesahují a navzájem spojují.