mpmr

Památník krále Jiřího z Poděbrad

Google Maps , zavolejte nám na +420 737 539 375

PAMÁTNÍK KRÁLE JIŘÍHO Z PODĚBRAD JE OTEVŘEN O VÍKENDECH 18. – 19. 3. A 25. – 26. 3. 2023 OD 10 DO 16 HODIN. OD 1. 4. 2023 STANDARDNÍ OTEVÍRACÍ DOBA.

Představení…

Památník krále Jiřího z Poděbrad je umístěn v nejstarší části poděbradského středověkého hradu, v bývalé kapli Klanění svatých Tří Králů. Prostřednictvím výjimečných gotických nástěnných maleb a stovek vystavených exponátů seznamuje s obdobím 14. a 15. století, kdy poděbradské panství vlastnili páni z Kunštátu. Většina expozice je věnována životu a odkazu českého krále Jiřího z Poděbrad. Představuje Jiříkovy osudy, všímá si peripetií jeho potomků a připomíná králův odkaz v české i regionální historii. Hlavně však klade důraz na Jiříkův návrh mírové organizace křesťanských panovníků, myšlenku, která předběhla svoji dobu.

Navazující expozice je věnovaná čelnému představiteli generace Národního divadla, sochaři Bohuslavu Schnirchovi (1845-1901). Jeho bohatá tvorba je představena desítkami pracovních a soutěžních návrhů a modelů, ať už samostatných plastik (pomníky krále Jiřího v Poděbradech nebo svatého Václava pro Václavské náměstí), nebo plastické výzdoby neorenesanční české architektury (Národní divadlo, Národní muzeum, Rudolfinum, Umprum muzeum či Zemské banky, popř. městské pojišťovny a spořitelny v Praze).
Expozici uzavírá lapidárium v zámeckém sklepě, kde jsou vystaveny kromě kamenných artefaktů i raně středověké monoxyly.

Otevírací doba zobrazit vše

Pondělí ZAVŘENO
Úterý ZAVŘENO
Středa ZAVŘENO
Čtvrtek ZAVŘENO
Pátek ZAVŘENO
Sobota 10:00-16:00
Neděle 10:00-16:00

Probíhající a budoucí akce

Podle zadaných parametrů jsme nenalezli žádné akce....

Další informace

VSTUPNÉ:

  • Dospělí: 60,- Kč
  • Senioři, studenti, děti 6-15 let: 30,- Kč
  • Rodinné: 150,- Kč (2 dospělé osoby a 2-3 školáci)
  • Předškoláci, držitelé průkazů ZTP/P, AMG: zdarma
                    


    Kontaktní formulář


    Máte-li zájem o aktuální informace, stačí vyplnit kontaktní formulář níže.

    Recaptcha *