Akce 

Připomenutí prof. Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem, 2012
Název akce:
Připomenutí prof. Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem, 2012
Datum konání:
11.12.2012 - 11.12.2012 18.00 h
Místo:
Muzeum Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem

Popis

 

Profesor Bedřich Hrozný, významný rodák z Lysé nad Labem, se zasloužil o vědecký výzkum a poznání v oblastech orientalistiky, jazykovědy, archeologie a historie. Letos 12. prosince uplyne 60 let od úmrtí Bedřicha Hrozného, a tak se nabízí připomenout si jeho osobnost a dílo v širší míře.

Program o Bedřichu Hrozném v Muzeu Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem v  průběhu listopadu a prosince (denně mimo pondělí, 9 – 17 hodin), pro školní a další skupiny po předchozí domluvě:


Listopad:

Od 14. listopadu: Život a dílo profesora Bedřicha Hrozného, dopolední promítání v kině pro školy.

15. listopadu: Bedřich Hrozný a rozluštění chetitštiny, přednáška pro veřejnost v muzeu od 18 hodin.
přednášející: Mgr. Šárka Velhartická, Ph.D. (Ústav srovnávací jazykovědy Filozofické fakulty UK v Praze a Freie Universität Berlin)

16. listopadu: Luštění, soutěž pro širokou veřejnost, vhodná i pro rodiče s dětmi.
Vyluštění tajenky na čas, na základě indicií (písmen) zjistitelných na určitých místech v Lysé nad Labem. Vybavení se svítilnami výhodou či spíše nutností. Start a cíl v muzeu. Čas průběžných startů: 16:00 – 20:00.

Materiály k soutěži ke stažení: 1) Informace Luštění a 2) Informace před startem

Výsledky Luštění zde...

 

30. listopadu: Labyrint, soutěž pro širokou veřejnost, vhodná i pro rodiče s dětmi.
Kvízové otázky na čas, rozmístěné po Lysé nad Labem. Správné odpovědi znamenají kratší postup, špatné delší. Vybavení se svítilnami výhodou či spíše nutností. Start a cíl v muzeu. Čas průběžných startů: 16:00 – 20:00.

 Materiály k soutěži ke stažení: 1) Informace Labyrint a 2) Informace před startem

Výsledky Labirintu zde...


Prosinec:

6. prosince: Seminář v muzeu o Bedřichu Hrozném pro badatele i zájemce z řad veřejnosti.

6. prosince: Bedřich Hrozný, přednáška pro veřejnost v muzeu od 17 hodin.

11. prosince: Život a dílo profesora Bedřicha Hrozného, večerní promítání v kině pro veřejnost a přednáška Ing. et Mgr. René Kopeckého, doktoranda na Filosofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.  Přednášející zároveň představí svou novou knihu: "Bedřich Hrozný - Life and Work". Začátek v 18 hodin.

Plakátek ke stažení zde...


Připomenutí prof. Bedřicha Hrozného se koná pod záštitou starosty města Lysá nad Labem Mgr. Jiřího Havelky.

Na pořádání jednotlivých akcí se podílejí tyto organizace: Polabské muzeum – Muzeum Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem, Městský úřad Lysá nad Labem, Městská knihovna Lysá nad Labem, Kino Lysá nad Labem, Muzeum přírody Český ráj a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Podrobnosti a aktuální informace na letácích k jednotlivým akcím a na: www.polabskemuzeum.cz, www.mestolysa.cz, www.knihovnalysa.cz, www.kinolysa.cz, www.iclysa.cz případně na tel. 325 551 868.

 

Pripomenutí BH

Webdesign by